PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Wieści z Powiatu Puckiego.
Środa, 21-09-2016 Opublikował/a: Mirela Figurska Liczba wyświetleń: 2901
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Powiązane galerie:
grafika

WIEŚCI Z POWIATU PUCKIEGO

1. VI Otwarty Turniej Piłkarski Baltic Cup 2016 o Puchar Jerzego Tomasika ,,Siekiery"

W Helu odbyła się szósta edycja Turnieju Piłkarskiego Baltic Cup 2016 o Puchar Radnego Powiatu Puckiego Jerzego Tomasika ,,Siekiery". W turnieju wzięły udział drużyny z Powiatu Puckiego oraz zaprzyjaźnione kluby amatorskie z Pomorze. Dekoracji zawodników dokonali: Starosta Pucki Jarosław Białk, Wicestarosta Tomasz Herrmann, Przewodniczący Rady Powiatu Adam Zażembłowski oraz Radny Powiatu Puckiego Jerzy Tomasik „Siekiera”.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce - Amator Gościcino

II miejsce - La Magika Rumia

III miejsce - Vogen Rumia

IV miejsce - MKS Profan Gościcino

NAGRODY INDYWIDUALNE W TURNIEJU GŁÓWNYM

Najstarszy zawodnik: Sławomir Pokrzywka (Oldboys Hel)

Najmłodszy zawodnik: Aleksander Kott (FC Gimnazjum)

Najlepszy strzelec Brajan Wierciszewski (La Magika Rumia) (7 bramek)

Najlepszy bramkarz Piotr Marcinowski (La Magika Rumia)

Najmłodszy bramkarz Aleksander Kott (FC Gimnazjum)

 

2. Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Puckiego

12 września odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Puckiego. Radni jednogłośnie przyjęli dwa projekty uchwał w sprawie współpracy z Gminą Władysławowo w zakresie przebudowy ul. Żwirowej we Władysławowie i budowy ronda na wyjeździe z miasta w kierunku Łebcza.

Ul. Żwirowa to formalnie droga powiatowa, ale też jedna z głównych "bram" wjazdowych do Władysławowa - szczególnie latem oblegana przez turystów.

Samorządy będą wspólnie ubiegać się o środki ministerialne z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019". Kosztorys inwestorski całego przedsięwzięcia - podzielonego na dwa zadania - opiewa na blisko 8 milionów złotych. Jeżeli uda się pozyskać te środki, inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku.

 

3. STATYSTYKI PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ ZA I PÓŁROCZE 2016 r.

Najwięcej porad prawnych zostało udzielonych w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej w Pucku – 291 porad. W punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej we Władysławowie udzielono 159 porad. Najmniejszą liczbę porad odnotowano w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej w Kosakowie – 114 porad.

Spośród osób uprawnionych najwięcej porad udzielono:

- osobom uprawnionym ze względu na wiek (poniżej 26 lat lub powyżej 65 lat) – 333 porady

- posiadaczom Karty Dużej Rodziny – 126 porad

- osobom, którym przyznano świadczenie socjalne – 87 porad

Dziedziny prawa, z których udzielono największej liczby porad prawnych:

- prawo cywilne – 204 porady

- prawo spadkowe – 93 porady

- prawo rzeczowe – 57 porad

- alimenty – 54 porady

Obowiązek prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej wprowadzony został ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r., poz. 1255). Jest to zadanie starosty, na którego finansowanie otrzymuje dotację z budżetu państwa. W każdym z powiatów funkcjonować ma określona liczba punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, która zależy od liczby ludności danego powiatu, z czego połowa musi być obligatoryjnie prowadzony przez organizację pozarządową wyłonioną w otwartym konkursie. Na Powiat Pucki przypadły 3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej położone na terenie powiatu puckiego rozpoczęły działalność dnia 4 stycznia 2016 r. nie bez wsparcia ze strony gmin, na obszarze których są położone. Na podstawie umów zawartych z Powiatem Gmina Miasta Puck, Gmina Władysławowo i Gmina Kosakowo udostępniły pomieszczenia, w których możliwe było ulokowanie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.

W chwili obecnej na terenie powiatu puckiego funkcjonują:

- punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Pucku, Pl. Wolności 2 (budynek Centrum Organizacji Pozarządowych, w którym porad prawnych udziela radca prawny wyznaczony przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku,

- punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Kosakowie ul. Fiołkowa 2B (budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej), w którym porad prawnych udziela adwokat wyznaczony przez Okręgową Radę Adwokacką w Gdańsku,

- punkt nieodpłatnej pomocy prawnej we Władysławowie (budynek Urzędu Miasta), prowadzony przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe z siedzibą w Brusach.

Zgodnie ustawą nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobie fizycznej:

1) której w okresie 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej,

2) która posiada ważną Kartę Dużej Rodziny,

3) która uzyskała zaświadczenie, o którym mowa w ustawie z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego,

4) która posiada ważną legitymację weterana albo legitymację weterana poszkodowanego,

5) która nie ukończyła 26 lat, lub

6) która ukończyła 65 lat, lub

7) która w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazła się w sytuacji zagrożenia lub poniosła straty.

 

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
wirus.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
 
1
2
3
4
5
6
 
1
2
3
4
5
6